Aktualności
18 lipca 2019

Nowa odsłona serwisu FertiSat

Przygotowaliśmy nową wersję serwisu FertiSat umożliwiającą sprawniejsze korzystanie z usługi na tabletach i smartfonach. Okna serwisu zostały tak zaprojektowane, by wygląd i układ stron płynnie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki. FertiSat czytelnie prezentuje widoki pól i mapy aplikacyjne zarówno na dużych ekranach, jak i na małych wyświetlaczach, co jest istotne w sytuacji, gdy większość rolników korzysta z serwisu za pomocą urządzeń mobilnych.

Zastosowaliśmy również technologię PWA (Progressive Web Application), dzięki czemu FertiSat działa jako natywna aplikacja mobilna lub desktopowa, a więc m.in. w trybie offline lub w trybie pełnoekranowym. Serwis można teraz uruchomić przez kliknięcie w ikonę na ekranie startowym, a samą aplikację wystarczy dodać do ekranu głównego z poziomu przeglądarki.

25 maja 2019

Wystąpienie konferencyjne na Living Planet Symposium

Prof. Włodzimierz Rączkowski (Instytut Archeologii UAM) i Dominik Ruciński (Wasat Sp. z o.o.) wzięli aktywny udział w sesji Cultural & Natural Heritage na Living Planet Symposium 2019 przedstawiając referat pt. „Cooling down enthusiasm: potential vs. practice in application of EO techniques in archaeological research and heritage management – have lessons been learned?” Wystąpienie stało się powodem ożywionej dyskusji na temat wykorzystania przez archeologów potencjału optycznej i radarowej teledetekcji satelitarnej. Prezentacja powstała na bazie doświadczeń zdobytych w trakcie realizacji projektów badawczych finansowanych przez Europejską Agencję Kosmiczną.

13 kwietnia 2019

Debiut serwisu Jupyteo

W dniach 13-17 maja b.r. na odbywającym się w Mediolanie Living Planet Symposium  przedstawimy po raz pierwszy pełną funkcjonalność serwisu Jupyteo. Serwis ten jest środowiskiem IDE działającym w chmurze i bazującym na technologii Jupyter Notebooks, które umożliwia dostęp do zbiorów danych satelitarnych obserwacji Ziemi oraz szeregu funkcji potrzebnych do ich przetwarzania, wizualizacji i udostępniania. Uczestników tego największego kongresu w europejskiej branży Earth Observation zapraszamy do stoiska nr 22, zaś pozostałe osoby zainteresowane serwisem mogą zapoznać się z jego opisem lub skontaktować z zespołem deweloperskim wysyłając maila na adres support@jupyteo.com.

27 marca 2019

Członkostwo w Klastrze Interizon

Rada Pomorskiego Klastra ICT podjęła decyzję o przyjęciu naszej firmy w poczet uczestników tego dynamicznie działającego partnerstwa. Interizon jest jednym z tzw. Krajowych Klastrów Kluczowych: o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Wasat Sp. z o.o. planuje w ramach Klastra Interizon podjąć współpracę z innymi firmami w zakresie tworzenia oprogramowania do przetwarzania i analizy danych satelitarnych.

12 marca 2019

Promocja serwisu FertiSat na Targach AgroTech

W dniach 15-17 marca zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska (nr 30, pawilon H) na Targach Techniki Rolniczej AgroTech w Kielcach. Przedstawimy sposób korzystania z zaprojektowanego przez naszą firmę serwisu FertiSat, który dostarcza mapy zmiennego nawożenia tworzone na podstawie zobrazowań satelitarnych. W bieżącym sezonie serwis oferuje mapy precyzyjnego nawożenia azotem upraw zbożowych, których stosowanie umożliwia ograniczenie kosztów nawożenia i zwiększenie jego wydajności.

28 stycznia 2019

Przystąpienie do Porozumienia na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza

Zostaliśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia na rzecz Inteligentnej Specjalizacji Pomorza z obszaru „Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie” opracowanego przez władze województwa i przedstawicieli pomorskiego biznesu. W ramach tej inicjatywy będziemy wspierać m.in. działania w zakresie wykorzystania teledetekcji satelitarnej w gospodarce regionu.

12 listopada 2018

Nasze stoisko na ESA Earth Observation ɸ-Week

Uczestników ɸ-Week (12-16 listopada) w ESA-ESRIN http://phiweek.esa.int/ zapraszamy do stoiska nr 10, na którym prezentujemy nasze autorskie rozwiązania informatyczne w dziedzinie przetwarzania danych satelitarnych.

20 sierpnia 2018

Wystąpienia konferencyjne w sezonie letnim 2018

Latem b.r. bierzemy aktywny udział w konferencjach naukowych, m.in.:
• w czerwcu Daniel Zinkiewicz przedstawił “The Idea of Integrated Development Environment for EO Data Processing” na Bałtyckim Kongresie Geodezyjnym w Olsztynie;
• w lipcu Bartosz Buszke zaprezentował nowe trendy w dziedzinie wykorzystania teledetekcji satelitarnej w rolnictwie precyzyjnym na konferencji “Polish DIAS for Europe” w Warszawie;
• we wrześniu Dominik Ruciński będzie miał wystąpienie pt. “Identification, documentation and monitoring of historic landscapes: new data, new challenges, old problems” na Landscape Archaeology Conference w Newcastle (Wlk. Brytania).

5 marca 2018

Badanie zapotrzebowania na dane satelitarne dla celów nawadniania upraw polowych

W ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną nasi eksperci analizują techniczne, organizacyjne i ekonomiczne aspekty wykorzystania danych satelitarnych we wspieraniu optymalnego nawadniania upraw polowych. W przeciwieństwie do produkcji sadowniczej i ogrodniczej, gdzie nawadnianie stosowane jest na szeroką skalę, większość upraw polowych w Polsce nie jest objęta takimi zabiegami. Częściowo wynika to z braku aktualnych i dokładnych informacji na temat anomalii związanych z ilością opadów w porze wiosenno-letniej oraz trudnościami z wyliczeniem optymalnej ilości wody, która powinna być dostarczona roślinom. Dane satelitarne mogą przyczynić się do wypełnienia tej luki, a co za tym idzie do bardziej efektywnego nawadniania, którego znaczenie będzie rosło w kontekście zachodzących zmian klimatycznych.

2 lutego 2018

Wykład w dziedzinie teledetekcji satelitarnej na Politechnice Gdańskiej

Na zaproszenie uczelni nasi specjaliści prowadzą kilka razy w roku wykłady w dziedzinie technik satelitarnych. 26 stycznia b.r. Bartosz Buszke i Dominik Ruciński przedstawili studentom kierunku Technologie Kosmicznej i Satelitarne na Politechnice Gdańskiej najnowsze osiągnięcia w zakresie teledetekcji satelitarnej oraz perspektywy rozwoju branży Earth Observation w Polsce i na świecie.

© WASAT Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie agencja marketingowa:scorise_logo